روشهای ذخیره آب باران

سیستمی که برای جمع‌آوری آب باران به شما معرفی می‌کنیم عملکردی بسیار ساده دارد و به شما این اجازه را می‌دهد که هر زمان باران ببارد بتوانید به اندازه لازم آن را ذخیره کنید. ایجاد یک جمع‌کننده باران و سیستم ذخیره، کار ساده‌ای است. سه عنصر اصلی هر سیستم ذخیره آب عبارتند از: حوزه جمع‌آوری، سیستم انتقال و تاسیسات ذخیره.

فروش مخزن ذخیره آب پلی اتیلن / با حمل رایگان در تهران و حومه

جمع آوری باران از پشت بام

هر جایی باران در داخل زمین فرو نرود و آب روی آن به سمت شیب جریان پیدا کند را حوزه جمع‌آوری آب می‌نامند، پس خوشحال باشید، چراکه شما بدون صرف هزینه‌ای صاحب یک حوزه جمع‌آوری آب هستید! اینکه چقدر از باغچه، حیاط یا محوطه خود را می‌توانید با آب جمع‌آوری‌شده از پشت‌بام آبیاری کنید به مساحت پشت بام، مساحت کل فضای سبزتان، نوع گیاهانتان و اقلیم منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد.

مخزن ذخیره آب

برای ذخیره باران می‌توانید از مخزن مخصوص این کار استفاده کنید. مخزن ذخیره آب را می‌توانید از ما تهیه کنید!

جهت مشاهده کلیک کنید : لیست کامل محصولات مخزن سازان دات کام

مخزن را زیر ناوادان و تا آنجا که ممکن است نزدیک به خشک‌ترین قسمت حیاط یا محوطه خود قرار دهید. با بالاتر بردن مخازن ، فشار آب بهتری خواهید داشت. مرتفع کردن مخزن ذخیره آب باران ، شیر آب را در موقعیتی بهتر و بالاتر نسبت به زمین قرار می‌دهد. هر چقدر شما آب بیشتر ذخیره کنید، بهتر خواهد بود. اگر چند مخزن ذخیره آب تهیه کرده‌اید می‌توانید با لوله‌ آنها را به هم متصل گردانید. ممکن است در طی بارش‌های سنگین، شاهد سرریز‌هایی از بشکه‌ها باشید. می‌توانید بخش سرریز را نزدیک بالای بشکه ایجاد کرده و با اتصال آن به یک لوله، مازاد باران به پای درختان و گلهای باغچه هدایت کنید.

ناودانی‌ها؛ سیستم‌های انتقال

ناودانی‌ها می‌توانند از آلومینیم و پلاستیک ساخته شوند. اینکه جنسشان از چیست اهمیتی ندارد، بلکه نکته مهم، اندازه آن است. ناودانی‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا آب بام را از خود عبور دهد. نکته‌ای که باید توجه کنید این است که حتما از صافی یا آشغالگیر برای ورودی آب به ناودان در پشت‌بام و دریچه ورودی به مخزن ذخیره استفاده کنید. با این کار مانع گرفتگی ناودان‌ها و هم‌چنین ورود حشرات و برگ و… به درون مخزن یا ناودان می‌شوید. در جاهایی هم که پشه یک مشکل به حساب می‌آید از توری ریز استفاده نمایید. صافی‌های آلومینیمی مشبک حشرات را دور از آب ایستاده در بشکه‌ها نگاه می‌دارد.

جهت کسب مشاوره رایگان لطفا روی تماس با ما کلیک کنید.

اطرافیانتان را برای ذخیره آب باران تشویق کنید

سیستم ساده ذخیره آب بارانتان را به همسایگانتان نشان داده و با حوصله، تمام قسمت‌های آن را توضیح دهید و به آنها خاطر نشان کنید که با این کار نه تنها در مصرف آب، بلکه در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی می‌کنید. آنها را به صرفه‌جویی در مصرف آب تشویق کرده و گامی بزرگ برای حفظ منابع آبی کشور بردارید.

منبع : chidaneh.com


فروش مخزن ذخیره آب پلی اتیلن مخزن سازان  با حمل رایگان در تهران و حومه

 

فروشگاه اینترنتی مخزن سازان , تولید و پخش انواع تانکر , وان و ظروف پلیمری و اتصالات برنجی و پلی اتیلن ضد اسید با کیفیت برتر و گارانتی و استانداردهای بین المللی در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

جهت مشاهده اقلام عرضه شده در این وبسایت رو محصولات کلیک کنید.